czwartek, 8 września 2016

Wizytówki plastikowe - zaprezentuj się z klasą

Wizytówki to podstawowe wyposażenie każdego businessmana. Dotychczas praktycznie niepodzielnie królowały wizytówki papierowe, jednak coraz częściej natrafiamy na oferty wizytówek plastikowych.


Wizytówki plastikowe, czyli z materiału PCV mają kilka istotnych przewag nad tradycyjnymi kartami papierowymi. Są bardziej odporne na ścieranie,gniecenie, światło słoneczne oraz na wodę. Sam materiał PCV daje dodatkowe możliwości. Pozwala na kształtowanie powierzchni karty - może to być faktura gładka, szron i inne. To co jest największym atutem popularnego plastiku to możliwość uzyskania przezroczystości. To daje ogromne możliwości dla projektantów. Przezroczystość może być na części karty. Biznesowe karty  z plastiku o charakterze wizytówek są po prostu bardzo atrakcyjne.

Oto kilka przykładów bardzo udanych realizacji wizytówek PCV.

wizytówki plastikowe


wizytówka pcv

przezroczysta wizytówka plastikowa

wizytówka

plastikowe wizytówki

wizytówka plastikowa

Poniżej przykład efektu szronu.

efekt szronu na wizytówce pcvW przypadku wizytówek plastikowych należy przyłożyć odpowiednią wagę do projektu graficznego. Chodzi o to by w pełni wykorzystać właściwości PCV. Jeżeli sami tego nie potrafimy, powinniśmy zlecić projekt profesjonalnej firmie lub grafikowi - freelancerowi. Najlepiej żeby wizytówka była spójna z całym wizerunkiem graficznym firmy. Te same wzory i kolorystyka powinny być używane na banerach, plakatach, ulotkach i stronie internetowej. Obowiązkowo musi mieć naniesione logo.
Jeżeli chcemy mieć kompletny profesjonalny zestaw - powinniśmy zainteresować się solidnym wizytownikiem, najlepiej z metalu. Wizytówki przechowywane w ten sposób są dodatkowo zabezpieczone a i efekt jest jeszcze korzystniejszy.

Ważne by firma w której zamawia się karty plastikowe oprócz projektu drukowała również próbne egzemplarze. Jest to bardzo istotne, dlatego że trzeba ocenić indywidualny efekt jaki daje skonfigurowanie nadruku, faktury i kształtu wizytówki.
Reasumując - wizytówki plastikowe to dobra inwestycja. Oprócz dobrego wrażenia dajemy naszym rozmówcom informację że poważnie traktujemy nasz biznes.